Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele až po založení rodinného vinařství v roce 2013 jsme ušli dlouhou cestu. Pěstování révy a postupy jejího zpracování se v rodině vždy předávaly z otce na syna, a tak můžeme říci, že kořeny našeho vinařství sahají hluboko do 20. století.

 

Současná podoba vinařství Kalivoda má svůj původ v roce 1968, kdy se započalo s novou výsadbou révy, jejím pěstováním a následně i s výrobou vína. Získávaly se nové zkušenosti v pěstování a ochraně vinice, ve sklizni i ve zpracování hroznů. Každý vinař měl svůj výrobní postup jak na zpracování hroznů, tak i na výrobu vína. V této době se rozvinulo hned několik technologií na výrobu vín - některé za krátkou dobu zanikly, jiné se však zdokonalily a byly námi dále využívány.

 

Vinařství bylo pro naši rodinu po celá desetiletí jen koníčkem. Protože chceme udržet rodinnou tradici ale zároveň naše víno nabízet nejen rodině a přátelům, rozhodli jsme se v roce 2013 založit rodinné vinařství s důrazem na kvalitu a ruční zpracování révy.

 

Výrobě a zpracování věnujeme spoustu péče a lásky a díky tomu vznikají kvalitní, příjemná, svěží vína, která si zamilujete.

 

Nabízíme klasické odrůdy jako například Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, z růžových vín pak Frankovku rosé.

 

Všechna naše vína vám rádi předvedeme a prodáme přímo ve sklepě, kam Vás srdečně zveme.